50 gjëra romantike që duhet t’ia thoni të dashurit tuaj

nga Flogerta Driza

Ndërsa është më tipike për të dashurit të thonë gjëra romantike ndaj të dashurave, djemtë gjithashtu e vlerësojnë kur dëgjojnë gjëra të lezetshme. Asnjëherë mos e nënvlerësoni se sa shumë mund t’ia ngrejë hurmorin një koment i bukur të dashurit tuaj.

Shpesh është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i gjëra romantike thënë të dashurit tuaj. Jo sepse nuk ju intereson ai, por sepse për femrat është gjithnjë pak e vështirë të shprehin ndjenjat e tyre. Ndaj ne po ju sjellim në këtë artikull frazat më të lezetshme romantike, që do t’ju ndihmojnë të shprehni mendimet romantike me sukses.

gjëra romantike

 1. Je kaq simpatik dhe i ëmbel kur buzëqesh.
 2. E adhuroj kur kur përdorni krahët e tu të fortë për të më përqafuar me gjithë fuqinë tënde
 3. Gjithçka është më e mirë dhe më e bukur me ty pranë.
 4. Të të dhuroja zemrën time që gjëja më e mirë që kam mundur të bëjë ndonjëherë.
 5. Më mungon kaq shumë kur jemi larg, saqë filloj të lexoj mesazhet e vjetra nga ty për t’u ndjerë më mirë.
 6. Kurdo që të më përqafosh, kurrë nuk do ta lëshoj përqafimin tënd të shtrenjtë. 
 7. Nëse do të mund të përdorja fjalë për të të përshkruar, do të thoja: je më i miri.
 8. Ti më shtyn të dua të jem versioni më i mirë i vetvetes.
 9. Historia jonë e dashurisë është ajo që do të doja t’ia tregoja fëmijëve dhe nipërve tanë të ardhshëm një ditë.

Siguria dhe dashuria ecin krah njëri-tjetrit

perkushtim

 1. Ndihem kaq e sigurt dhe e qetë kur jam në krahët e tu.
 2. Jam kaq me fat që të kam ty si të dashurin tim.
 3. Dua të di gjithçka për ty, që nga fëmijëria e cdo kujtim të hidhur apo të lumtur që të ka bërë ky që je.
 4. Ti di gjithmonë se si t’më bësh për të qeshur.
 5. Zemra ime të përket ty dhe vetëm ty.
 6. Çdo gjë e vogël që bën më bën të bie më shumë në dashuri me ty.
 7. Ndoshta ne nuk jemi njerëz të përsosur, por mendoj se jemi të përsosur për njëri-tjetrin.
 8. Kur Zoti të krijoi, me siguri ai po mendonte për shoqëruesin e përsosur për mua.
 9. Më bën të qesh aq shumë saqë ndihem përsëri si një fëmijë i vogël.
 10. I shpëtove ndëshkimit duke kryer krimin perfekt kur më vodhe zemrën.
 11. Të zgjohesh pranë teje është ndjenja më e mirë në botë.

Për sa kohë dashuron me pastërti asgjë nuk është gabim

gjëra romantike

 1. Kur të shoh ty, e di se gjithçka tjetër do të jetë në rregull.
 2. Më pëlqen të vesh këmishat e tua sepse ato më kujtojnë ty dhe më bëjnë të ndihem e sigurt.
 3. Ti je personi i vetmi me të cilin dua të kaloj aventura dhe eksperienca të reja.
 4. Kurdo që ecim së bashku, më pëlqen të mbaj shtrënguar dorën tënde të fortë dhe të ngrohtë.
 5. E adhuroj tingullin e zërit tënd kur thua emrin tim.
 6. Zemra ime shpërthen me rrahje të pakontrollueshme sa herë që të kam pranë.
 7. ​​Kur të shoh ty, është pothuajse sikur të gjitha ëndrrat e mia të jenë realizuar.
 8. Meqë më trajton si një mbretëreshë, jam e gatshëm të të bëj ty mbretin tim.
 9. Dua të të bëj të ndihesh sikur ke fituar llotarinë.
 10. Historia jonë e dashurisë është si një libër. Më pëlqen të lexoj përsëri e përsëri kapitujt e parë dhe mezi pres që të zbuloj se çfarë vjen më pas.

Kur jeni fiks për njëri-tjetrin asgjë nuk mund të qëndrojë mes jush

kapni duart

 1. Kurdo që jam me ty, nuk kam pse të përpiqem të jem dikush që nuk jam. Ndjehem e qetë që mund të jem thjesht vetvetja.
 2. Je ai lloj djali që çdo vajzë do të ishte me fat po ta kishte përkrah. Dhe jam e lumtur që ky fat më ra mua.
 3. Vetëm mendimi se mund të të ndodh dicka e keqe më trëmb kaq shumë saqë më duket sikur mund të cmendem. Kaq fortë të dashuroj.
 4. Më mungon kaq shumë në këto momente saqë nëse do mund të fluturoja do vija të të përqafoja.
 5. Fale teje kam kuptuar se cfarë është dashuria e vërtetë.
 6. Tani e kuptoj që të gjitha kohërat e vështira në jetën time më kanë sjellë drejt teje. Sinqerisht cdo gjë ia paska vlejtur sepse je shpërblimi më i vlefshëm që kam marrë ndonjëherë.
 7. E adhuroj faktin se sa shumë punon për të ardhmen tonë.
 8. Dashurohem me ty sa herë që buzëqesh.
 9. Ti je pjesa që mungonte në enigmën time. Kam kërkuar për ty gjatë gjithë këtyre viteve.
 10. Do doja të kthehesha pas në kohë, në mënyrë që të mund të takohesha sa më shpejt me ty.

Momenti i vetëm që zgjat në përjetësi është momenti kur dashurohesh

gjëra romantike

 1. Mu mjaftoi vetëm një moment që të dashurohesha me ty, por do vazhdoj të të dua përgjithmonë.
 2. Jetët tona janë ndërthurur kaq shumë sa nuk mund ta imagjinoj jetën time pa ty në të.
 3. Përqafimi yt është vendi më i sigurt për mua.
 4. Mirupafshim nuk ishte kurrë një fjalë kaq e vështirë më parë për mua derisa të takova ty.
 5. Ti je lloji i të dashurit që i bën të gjithë xheloz për marrëdhënien tonë.
 6. Do të ecja me mijëra milje vetëm e vetëm që të mund të isha në krahët e tu.
 7. Nuk do të ndryshoja asgjë tek ty sepse të dua ashtu si je.
 8. Mund të më mbulosh me xhevahire dhe pasuri, por për mua gjëja më e vlefshme në botë janë gjithnjë puthjet e tua.
 9. Të më kërkosh që të mos mendoj për ty, për mua është njësoj sikur të më kërkosh që të mos marr frymë
 10. Je i dashuri më i ëmbël që një vajzë mund të kërkojë në jetën e saj.

Këto ishin ato pak gjëra romantike që kishim ndërmend t’jua rreshtonim në këtë artikull. Si gjithmonë mund ta shtoni sa të dëshironi. Më e mira akoma është që t’i personalizoni këto thënie të bukura dedikuar partnerit tuaj.